József Bozsik po zmagi nad Bistrico: »Tudi to je del boja za naslov prvaka«

Po zahtevni domači tekmi proti Bistrici je trener Nafte 1903 József Bozsik poudaril, da so takšne zmage sestavni del boja za naslov prvaka. Lendavčani so srečanje začeli odločno, si ustvarili več priložnosti, a zaradi slabše realizacije nasprotniku dovolili vrnitev v igro. V nadaljevanju je bila tekma bolj borbena, Nafta pa je do treh točk prišla z vztrajnostjo, širino kadra in odločilnim prispevkom igralcev s klopi.
József Bozsik o borbeni zmagi proti Bistrici:
»Da, tudi to je del boja za naslov prvaka. V prvem polčasu smo začeli zelo dobro in popolnoma nadzorovali tekmo. Resnica je, da smo si stvari otežili sami – če bi izkoristili ustvarjene priložnosti, kar bi glede na njihovo število morali, bi lahko na odmor odšli z vodstvom treh ali štirih zadetkov.
Namesto tega je Bistrica po prekinitvi izenačila, v drugem polčasu pa smo se morali za zmago pošteno potruditi. Takšen je nogomet. Na začetku bi lahko tekmo odločili, saj smo igrali bolje, drugi polčas pa je bil bolj borben. Fantom kapo dol – pokazali so, da znajo tudi na takšnih tekmah priti do zmage. Delo, ki so ga vložili v drugem polčasu, je prineslo tri točke.«
Ali je znak dobre ekipe, da zna zmagati tudi, ko igra ne steče najbolje?
»Da, čeprav ne menim, da smo igrali slabo. Bila je dobra tekma, Bistrica pa je po mojem mnenju kakovostna ekipa: zelo stabilni so v obrambi, agresivni, po odvzemu žoge pa hitro prehajajo v napad, kar ni lahko nadzorovati.
Proti nam so tudi spremenili sistem – namesto običajne igre s štirimi branilci so igrali v postavitvi 5–4–1, kar nam je pustilo manj prostora. To smo dobro obvladali, saj smo že igrali proti ekipam s podobnim slogom in smo se hitro prilagodili.
V prvem delu sezone sem po domači zmagi proti Iliriji z 2 : 1 dejal, da dobra ekipa zna zmagati tudi takrat, ko ne igra najbolje – in mislim, da smo to dokazali tudi danes. Kljub temu ne menim, da smo igrali slabo, saj smo si ustvarili veliko priložnosti; težava je bila predvsem v realizaciji.«
So tudi menjave dobro vstopile v igro? Bajde je dosegel odločilni zadetek.
»Vedno pravim, da se je v zadnjih dveh ali treh tekmah sicer oblikovala precej stabilna začetna enajsterica, vendar mora biti vsak igralec vedno pripravljen, saj nihče ne ve, kdaj bo prišla njegova priložnost. To miselnost pričakujem od vseh in Gregor je to danes tudi dokazal.
To je moč te ekipe: imamo ožji članski kader – približno 18 igralcev in dva vratarja –, poleg tega pa še mlade. Na vsakogar lahko računamo in vsak prispeva svoj delež. Tokrat je bila na vrsti Gregor in jo je izkoristil.«
Bozsik je po tekmi izpostavil predvsem značaj ekipe in sposobnost prilagajanja na zahtevne okoliščine. Čeprav realizacija tokrat ni bila na želeni ravni, so modri znova pokazali, da znajo zmagovati tudi na tekmah, ki se zapletejo. V boju za vrh lestvice so prav takšne zmage pogosto enako pomembne kot prepričljive predstave.






