Prijateljski tekmi U17 in U19 v Bački Topoli

V soboto, 26.2.2022, sta naši selekciji U17 in U19 odpotovali v Srbijo, kjer sta isti dan ob 16:30 opravili trening, v nedeljo dopoldan pa odigrali prijateljski srečanji z TSC Akademijo v Bački Topoli. Obe tekmi sta se končali z zmago gostiteljev, ki tekmujejo v 1. Srbski ligi. Kadeti so slavili zmago s 4:0 (polčas 1:0), medtem ko so mladinci bili boljši od naših z rezultatom 5:1 (polčas 2:1). Strelec zadetka za ekipo U19 je bil Niko Frančić.
V okviru dvodnevnega obiska smo si ogledali tudi njihov kompleks akademije, katerega so predali svojemu namenu septembra 2018 in povsem nov stadion, katerega otvoritev je bila 3. septembra 2021.
Ob tej priložnosti se TSC Akademiji zahvaljujemo za lep sprejem in gostoljubje ter jih v kratkem pričakujemo pri nas v Lendavi.

U17 ÉS U19 CSAPATAINK BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEI TOPOLYÁN

2022 február 26-án, szombaton az U17-es és U19-es csapatunk Szerbiába utazott, ahol még aznap 16:30-kor edzett, vasárnap délelőtt pedig a Bácska Topolyai TSC Akadémiával játszott barátságos mérkőzéseket. Mindkét mérkőzés a szerb 1. ligában versenyző házigazdák győzelmével zárult. A kadétok 4:0-ás (félidő 1:0) győzelmet ünnepeltek, míg az ifisták 5:1-re (félidő 2:1) voltak jobbak a mieinknél. Az U19-es gólunkat Niko Frančić rugta.
A kétnapos látogatás keretében megtekintettük akadémiai komplexumukat is, amelyet 2018 szeptemberében adtak át rendeltetésüknek, valamint egy vadonatúj stadiont, amely 2021 szeptember 3-án nyílt meg.
Ezúton szeretnénk megköszönni a TSC Akadémia szép fogadtatását és vendégszeretetét, és egyben hamarosan várjuk őket vissza Lendvára.