NK NAFTA 1903-NK RUDAR (Velenje)  1-2 (0-1)

Športni park v Lendavi
Brez gledalcev
Sodniki: Tkalčič Bojan, Šumer Žiga in Perger Primož
Delegat: Žalik Daniel

Strelci: 0-1 Hrovat v 44. min, 1-1 Oštrek v 78. min iz 11 m, 1-2 Žurga v 92. min

NK Nafta 1903: Raduha, T. Pirtovšek, R. Pirtovšek, Bolla, Meschack, Kormendi, Szabo (85. min  Drk), Židan, Haljeta (65. min Vinko), Bizjak, Oštrek. Tr.: Dončič Dejan

NK Rudar: Radan, Halilovič, Tubič, Kašnik, Barič (88. min Turinek), Črnčič ( 63. min Žurga), Koprivnik, Hrovat, Jovicic, Jovanovič, Panadič (74. min Vošnjak). Tr.; Sulejmanovič Almir.

Rumeni kartoni: R. Pirtovšek (Nafta), Jovičič, Hrovat, Halilovič, Kašnik (Rudar)

Lendavčani, igralci NK Nafte 1903 so odigrali zaostalo srečanje 12. kroga 2. SNL proti moštvu NK Rudarja iz Velenja in doživeli poraz . Kazen štirih rumenih kartonov je prestal tudi obrambni igralec Bolla, ki je zasedel svoje mesto centralnega branilca in še vedno brez nekaj poškodovanih igralcev.

Igralci obeh moštev so prikazali v prvih 45. min. dober, kvaliteten nogomet z veliko priložnosti. Nekaj več priložnosti so si ustvarili domači napadalci toda brez zaključnega strela in zadetka. Že v 7. min.  je Bizjakov strel s 16. metrov vratar Radan uspel izbiti v kot. Tri minute zatem je Oštrek sprožil mimo desne vratnice. Na drugi strani je visoki Panadič zapretil, vendar je Raduha žogo uspel ukrotiti. Nato je v 19. min.  Jovičič streljal v vratarja domačih, Raduho.

V 28. min. je Oštrek zadel stativo z močnim strelom z leve strani. Sledili  sta v 34. in 35. min. priložnosti  Haljete in Oštreka. Minuto zatem je ponovno Panadič streljal z glavo preko vrat domačih. Edini zadetek je v prvem delu dosegel minuto pred odhodom igralcev na odmor Hrovat, ki je odbitek Raduhe po prostem strelu iz kakih 25 m žogo  poslal v nebranjeno mrežo. V nadaljevanju smo videli nekoliko manj kvalitenejši nogomet. Iniciativo na igrišču so prevzeli domačini, ki so želeli izid čim prej  izenačit izid. Gostje v glavnem v obrambni vlogi, ter prežali na protinapade. Z vstopom Vinka v igro je le ta prinesel veliko živosti v napad domačih.

Lendavčani so nato nevarno zapretili preko Meschaka v 67. min.  in 72. min.  Izid je uspel  izenačit nato Oštrek v 78. min. po prekršku nad Vinkom znotraj kazenskega prostora, žoga je po strelu z bele točke  končala nizko v desnem vratarjevem kotu. Gostitelji so z napadalno igro nadaljevali in poizkušali doseči še drugi zadetek in zmago. Zmagoviti zadetek so gostje dosegli po grobi napaki domače obrambe v sodnikovem podaljšku iz protinapada, ko je Žurga žogo poslal z močnim strelom nizko z leve strani v dalnji kot Raduhinih vrat za zmago 1-2. Nafta 1903 bo naslednje srečanje 14 kroga odigrala že v nedeljo z moštvom NK Brd iz Primorske v Lendavi ob 15 uri. feri.h.m.

REZULTAT TEKME:  1:2