• 21. KROG 2.SNL 2020-2021
    21. KROG 2.SNL 2020-2021
    21. krog | Lendava, Športni park Lendava | 19.05.2021 ob 17.00 |

NK NAFTA 1903-NK VITANEST BILJE  6-1 (3-0)

Igralci NK Nafte 1903 so v zadnji preizkušnji, pred svojimi gledalci v 21 krogu 2. SNL do dobra napolnili mrežo vratarja gostov Radikona. Trener Dončič se je odločil za nekoliko spremenjeno postavo.

V prvem delu so gledalci v Športnem parku videli zanimivo igro z veliko  priložnosti. V začetnih minutah so prvi zapretili domači preko Židana in Bizjaka. Židan je sprožil nizko mimo vrat, medtem ko je Bizjak z glavo streljal vratarju Radikonu v roke. Prvi je gostujočo mrežo načel Rebernik, v 15 min, ki je izkoristil podajo Haljete in z nizkim strelom žogo spravil za hrbet vratarju gostov. Gostje so nato zapravili izjemno priložnost, katere  igralec gostov iz Bilj  Matič, v 23 min ni znal izkoristiti. Drugi zadetek v prvem delu je za gostitelje dosegel Haljeta, tokrat po podaji Bizjaka, v sredino pred vrata. Sledile so priložnosti Haljete, Szaboja in Bizjaka, ki pa so bili nenatačni v zaključku. Končni izid polčasa 3-0 je postavil Haljeta ko je s svojim drugim zadetkom po globinski podaji  premagal vratarja gostov Radikona.

V nadaljevanju nekoliko manj priložnosti za zadetek. Oba trenerja sta posegla po zamenjavah in dala priložnost tudi igralcem s klopi. Prvi so zapretili gostje v 51 min, vendar se vratar domačih Raduha, po strelu Jermola ni dal presenetiti. Vodstvo za 4-0 je v 58 min dosegel  Bizjak, po podaji Oštreka. Edini zadetek za goste je dosegel Matič, po podaji z leve strani pred vrata v 66 min. Peti zadetek in vodstvo 5-1  je Vinko dosegel direktno po strelu iz kota z leve strani v 69 min. Končni izid srečanja je dve minuti pred koncem postavil  Oštrek iz prostega strela s kakih 20 m. Žoga je končala v desnem gornjem kotu vratarja Radikona. Pravi Evro zadetek.

Zaslužena zmaga igralcev NK Nafte 1903. V zadnjem  22 krogu  se bodo igralci NK Nafte 1903 pomerili z moštvom Rudarja iz Velenja.

Športni park v Lendavi

Gledalcev: 150

Sodnik. Tkalčič Bojan, Lahovič Marcel in Dedič Elmedin

Delegat: Hotko Viktor

Strelci: 1-0 Rebernik 15 min, 2-0 Haljeta 29 min, 3-0 Haljeta 44 min, 4-0 Bizjak 58 min, 4-1 Matič v 66 min ,  5-1 Vinko v 69 min, 6-1 Oštrek 89 min.

NK Nafta 1903: Raduha, Živko (46 min Drk), Rebernik (63 min Pozsgai), R. Pirtovšek, T. Pirtovšek, Haljeta, Oštrek, Židan, Bolla (76 min Kormendi), Bizjak (63 min Vinko), Szabo (76 min Magdič). Tr: Dončič Dejan.

NK Vitanest Bilje: Radikon, Perko (46 Peršič), Batič, Tavčar, Rojc, Marc (72 min Polanc), Jermol (72 min Sever), Cekaj (46 min Pušnar), Šturm, Humar, Matič (67 min Basholli). Tr: Mikac Marin.