Domov s tremi točkami

Lendavska Nafta 1903 je na mestnem stadionu na Ptuju pred nekaj več kot 200 gledalci slavila visoko zmago nad Ptujsko Dravo. Že začetek tekme je obetal ostro in napadalno igro modro belih. Priložnosti so se kar vrstile in zgolj naključje je hotelo, da ni prišlo do zadetka že v prvih dveh minutah, ko je po predložku Mitje Noviniča v kazenski prostor domačih proti golu streljal Mihael Rebernik. Po uspešni blokadi vratarja Mikulića je odbito žogo poskusil usmeriti v gol Haljeta, a zadel prečko. Ostalo je pri uvodnih 0:0. Ob velikem pritisku Lendavčanov, se je v osmi minuti priložnost za zadetek ponovno ponudila Nerminu Haljeti, potem ko je Gergő Bolla z leve strani poslal odličen predložek pred vrata. Haljeta je z drsečim štartom priložnost spremenil v zadetek za vodstvo plavih z 0:1. V nadaljevanju smo lahko videli še nekaj priložnosti, vendar je rezultat 0:1 ostal aktualen do konca prvega polčasa.

Drugi polčas se je začel z uigrano in razigrano igro plavo-belih v napadu. Po podaji Mitje Noviniča, je Haljeta tik pred golom odigral povratno žogo in Bence Szabó jo je rutinirano poslal v mrežo vratarja Mikulića ter povišal rezultat na 0:2. Samo 10 minut pozneje je v napadu Alen Korošec z desne strani poslal uporabno žogo v kazenski prostor, tam je bil  Bence Szabo, ki je ponovno odlično zaključil akcijo in v 58. minuti  Nafto z rezultatom 0:3 popeljal proti zmagi. Dve minuti pozneje, po kratki akciji in predložku Alena Korošca je Nermin Haljeta ponovno blestel in že drugič zadel mrežo domačega vratarja Mikuliča in na semaforju je bilo 0:4. Naslednje minute je trener Dončić izkoristil za prve menjave. V 66. minuti je v igro namesto Stareta poslal Szökrönyösa, Szabó je svoje mesto prepustil Buraiju. Slednji je že v naslednjih minutah upravičil svoj prihod na zelenico.

Sledila je serija strelov na nasprotnikov gol, močno je sprožil Szökrönyös, ki je streljal neposredno v vratarja Mikuliča, ta ni uspel ustaviti žoge, Dominik Drk pa žoge ni uspel pospraviti v mrežo. Ponovno odbito žogo je tokrat v prečko poslal Szökrönyös in s tem ponudil odlično priložnost Eriku Buraju, ki je z glavo zaključil to serijo priložnosti in dokončno poslal žogo v gol. Naslednjih 10 minut prevlade naše ekipe na terenu je v 78. min. po podaji Haljete ponovno kronal Burai, ki je za seboj pustil celotno domačo obrambo in postavil končni rezultat tekme 0:6.

Zaslužene tri točke so po dveh slabših uvodnih srečanjih Naftašev lahko spodbuda in kazalnik v katero smer vodi pot v nadaljevanju prvenstva. Le to pa bo treba potrditi že v soboto 21 avgusta, ob 17:00 na domačem terenu športnega parka Lendava, ko se bo naša ekipa pomerila s Primorjem iz Ajdovščine.

Nafta 1903: Cotman, Bolla (Florjanc, 73), Haljeta, Drk (Čuček Bezjak, 73), Novinič, Stare (Szökrönyös, 66), Szabo (Burai, 66), Kumer, Živko kap., Rebernik, Korošec (Magdič, 73).

Strelci: 0 : 1 Haljeta (8), 0 : 2 Szabo (47), 0 : 3 Szabo (58), 0 : 4 Haljeta (60), 0 : 5 Burai (67), 0 : 6 Burai (78).

Rumeni kartoni: Kahrimanović, Nikpalj; Drk, Živko.