18. Krog Maribor – Nafta190 4:0

Maribor – Nafta 1903

18. krog Prve lige Telemach
Datum: 8. december 2024 ob 15:00
Lokacija: Ljudski vrt, Maribor
Prenos: Šport TV
Število gledalcev: 2.500


Tekma v senci sporne izključitve

Tekma v Ljudskem vrtu se je začela z obetavno predstavo Nafte, ki je v prvih minutah pokazala dobro pripravljenost in taktično disciplino. Žal pa je ključni trenutek tekme prišel že v 18. minuti, ko je vratar Nafte Žan Mauricio izven kazenskega prostora podrl mariborskega napadalca Tetteha. Sodnik je sprva situacijo presodil kot nenevarno, a po ogledu VAR posnetka spremenil odločitev in Mauricia izključil. Nafta je bila tako prisiljena opraviti zgodnjo menjavo – Kljun je zapustil igrišče, med vratnici pa je stopil rezervist Senko.

Že v 25. minuti je Maribor svojo številčno prednost unovčil. Marko Božić je z neposrednega prostega strela mojstrsko premagal Senka in popeljal domačine v vodstvo.


Prvi polčas:

Do konca prvega dela je Nafta z igralcem manj še uspela držati obrambo, a si kljub borbenosti ni uspela ustvariti resnejših priložnosti. Maribor je počasi prevzemal pobudo, medtem ko so Lendavčani vse bolj postajali ujetniki lastne oslabljenosti.

Polčas: Maribor 1 : 0 Nafta


Drugi polčas:

V drugem delu so gostitelji nadaljevali z ofenzivo. V 53. minuti je Tetteh po odlični podaji Božića z glavo povišal na 2 : 0, kar je močno omajalo upe Nafte na pozitiven rezultat.

Maribor je nato v 60. minuti sicer zabil dva zadetka, ki sta bila razveljavljena zaradi prekrška in prepovedanega položaja, a pritisk domačih se je nadaljeval. Tretji zadetek je sledil v 75. minuti, ko je Božić ponovno premagal gostujočega vratarja, tokrat po podaji Lorbka. Nafta se je povsem zaprla v obrambo, vendar je tudi to ni rešilo pred četrtim golom – v 84. minuti je po zmedi v kazenskem prostoru zadel še Soudani.


Končni rezultat:

Maribor je zanesljivo zmagal s 4 : 0, kar jim je omogočilo, da bodo zimski premor preživeli na drugem mestu prvenstvene lestvice. Nafta se bo morala v nadaljevanju sezone soočiti z resnimi izzivi, če želi ohraniti mesto med elito.

Tekmo je močno zaznamovala zgodnja izključitev lendavskega vratarja, ki je povsem porušila načrte stratega Bozsika. Kljub temu, da je Nafta pokazala borbenost, je številčna premoč Maribora v drugem polčasu pretehtala. Domači so obvladovali igro, kar kaže tudi razmerje v priložnostih – Maribor je imel ves čas tekme nadzor, Nafta pa si ni uspela priigrati niti ene resne priložnosti.


DOGODKI SREČANJA

Klikni za informacije o: Postava, klop, goli, menjave, kazni…

  • 18. KROG PLT 2024-2025
    18. KROG PLT 2024-2025
    18. krog | Maribor, Ljudski vrt Maribor | 08.12.2024 ob 15.00 | Prenos: Šport TV

18. KROG PLT 2024-2025
18. krog | Maribor, Ljudski vrt Maribor | 08.12.2024 ob 15.00 | Prenos: Šport TV

REZULTAT TEKME: 4:0

Maribor
81 Menno Alexander Bergsen V
2 El Arabi Hilal Soudani
4 Blaž Vrhovec K
6 Bradley Hodillon Matufueni M’Bondo
8 Marko Božić
15 Jan Repas
17 Oluwaseyi Babajide Ojo
20 Žiga Repas
30 Benjamin Tetteh
32 Luka Krajnc
34 Anej Lorbek

Rezervni igralci

43 Tanej Handanović V
59 Samo Pridgar V
59 Samo Pridgar V
3 Adam Talib Rasheed
7 György Komaromi
10 Maks Barišič
12 Gregor Sikošek
16 Niko Grlić
25 Nik Belovič
27 Denis Videnović
50 Lan Vidmar
77 Nik Podlesnik
99 Patrick Orphe Mbina
Nafta 1903
31 Žan Mauricio V
2 Rok Pirtovšek
3 Amadej Marinič
5 Luka Dumančić
6 Darko Hrka K
8 Luka Božičković
9 Milan Gabor Klausz
22 Kristijan Tojčić
25 Tom Kljun
77 Szabolcs Szalay
98 Aron Matyas Dragoner

Rezervni igralci

12 Maj Škrbič V
90 Zsombor Senkó V
4 Zoran Lesjak
7 Haris Kadrić
10 Dragan Brkić
17 Dominik Csóka
19 Blaž Sintič
23 Zsombor Kálnoki-Kis
70 Niko Zamuda
97 Kaj Plej
Trener
Boštjan Cesar
Trener
József Bozsik
Sodnik
Anže Jerič
Zadetki
Marko Božić 1 : 0 25′
Benjamin Tetteh 2 : 0 53′
Marko Božić 3 : 0 75′
El Arabi Hilal Soudani 4 : 0 84′
Dogodki
Oluwaseyi Babajide Ojo 7′
Žan Mauricio 20′
Menjava Senkó /  Kljun 24′
Rok Pirtovšek 31′
Aron Matyas Dragoner 35′
Menjava Brkić /  Szalay 60′
Menjava Csóka /  Klausz 60′
Menjava Komaromi /  Repas 70′
Menjava Kálnoki-Kis /  Pirtovšek 78′
Menjava Lesjak /  Božičković 78′
Menjava Mbina /  Tetteh 79′
Menjava Barišič /  Lorbek 90′
Menjava Grlić /  Božić 90′
Menjava Belovič /  Soudani 90′